אודות

בס”ד

כותב הבלוג, יהודה ונסובר, בעל תואר ראשון במידענות מהמחלקה ללימודי מידע ובעל תואר שני בניהול, התמחות בניהול לוגיסטיקה, שניהם מאוניברסיטת בר אילן.
אוהב לחבר בין אנשים, ידע  ותהליכים ארגוניים באמצעות כלים טכנולוגיים בכל הרמות במגזר העסקי והפרטי.
עוסק באפיון, בנייה והטמעה של מערכות מידע בתחומי ניהול מסמכים ותוכן.

 

“כיצד נוצר הבלוג”?
הרעיון להקים את הבלוג הגיע עם תחילתה של שנת תשע”ד. אני מאמין מאוד בחיבור המתבקש בין עולם היהדות לבין כל פעילות בחיינו על פני האדמה. אני מאמין כי כל דבר ועניין קשור ומתקשר, מתפתל ומתחבר בסופו של דבר – לעולם התורה והאמונה. אמנם התכנון היה לסיים להעלות את כלל התכנים עד לסוף שנת תשע”ד אך הבלוג ממשיך להתפתח עד לסיום כלל הפרשות בחמשת חומשי התורה.

“למי מיועד הבלוג”?
הבלוג אינו מיועד לדתיים בלבד ולא לאנשי מקצוע / מידענים בלבד. הבלוג מיועד לכל אלו הסקרנים והמאמינים שניתן להפיק עוד ועוד מעולם היהדות לעולם המעשה בכלים הזמינים לנו בחיי היום יום.

“מהי מטרת הבלוג”?
מטרת הבלוג הינה חיסכון במשאבים ובזמן היקר שלנו על ידי כלים מעולם המידענות המקצועי.
רשימת הטיפים והרעיונות יועברו בצורה רלוונטית לאור פרשת השבוע.

“למה דווקא פוסט לכל פרשה / לכל שבוע”?
סדר הקריאה המקובל כיום בארץ ישראל הינו לסיים את חמשת חומשי התורה אחת לשנה. פרסום הפוסט לאור פרשות השבוע יעזור לנו לבנות באופן עקבי ולאורך זמן גישה חדשה לשימוש ברשת האינטרנט הנפוצה כל כך בחיינו כיום. בנוסף, כל אחד יכול להצטרף ללימוד בכל שלב וליהנות ממסגרת מקיפה בפרק זמן של שנה בודדת. נקודה חשובה נוספת היא שנוכל לקבל רעיון או טיפ לשימוש נוסף לשימוש בכל שבוע ושבוע כך שנוכל גם לתרגל את הפרקטיקה לאורך השבוע עצמו.
(*למתחילים מאמצע השנה, מומלץ לחזור ולעיין בפוסטים הקודמים. לעיתים הפוסטים המאוחרים יותר מתבססים עליהם).

אשמח לשמוע תגובותיכם לפוסטים בהודעה פרטית או באתר – תחת המאמר הרלוונטי ובכלל.

ועכשיו נסו אתם!
קחו את הזמן!
הוא שלכם!

יהודה ונסובר